Kurumsal

Şirket Profili

2001 yılında İstanbul’da kurulan Lidya Grup, Türkiye geneline hizmet veren 4 farklı şirketi, 5 bölge ofisi ve 100’e yakın uzman personeli ile dün olduğu gibi bugün de doküman çözümlerinde birçok başarılı projeye imza atmaktadır.

Doküman çözümlerinde dünya lideri Xerox’un, en büyük iş ortaklarından biri olarak ticari hayatına başlayan Lidya Grup, güçlü finansal yapısı, yerel yapılanması ve uzman insan kaynağı ile sektörde farklılaşmakta ve bu gücü, istikrarlı büyümesi ile taçlandırmaktadır.

Misyonunu sadece ürün ve hizmet tedarikçisi olmanın çok ötesine taşıyan Lidya Grup; her projeyi farklı bir vizyonla yorumlamakta ve sunmaktadır.

Müşterilerine en uygun ürün, çözüm ya da servisi sunarak doküman üretim maliyetlerini düşürmeyi temel ilke olarak benimseyen Lidya Grup, bilginin dokümana dönüşmesi, işlenmesi ve saklanmasını içeren tüm aşamaları, müşteri odaklı hizmet anlayışıyla projelendirmekte, tek noktadan tam hizmet sunmaktadır.

Xerox’un ardından, Nisan 2012 itibariyle Epson Türkiye tek distribütörü olan Lidya Grup, CAD, iç&dış mekan baskı pazarında tek distribütor olarak atamıştır. 2016 yılında Lidya Grup’un Epson ürün gamı genişlemiş, fotoğraf baskı makinaları da hizmet kapsamına dahil edilmiştir.

Kasım 2015 tarihinde Türkiye yatırımlarına hız veren EFI, geniş format baskı makineleri pazarında, Türkiye’de Lidya Grup ile işbirliği kararı almıştır ve Lidya Grup tek distribütör olarak atanmıştır.

Türkiye pazarında kazanılan tecrübe ve başarıları global pazarlara taşımayı hedefleyen Lidya Grup, 2017 yılında İngiltere ülke ofisini açarak, global ölçekte de çalışmalarına devam etmektedir.

Yazılım devi Sap ile 2018 yılında işbirliği yapan Lidya Grup, siparişten satışa, finanstan insan kaynaklarına, müşteri ilişkilerinden satış sonrası teknik hizmetlere kadar olan tüm iş süreçlerini, birbirine entegre bir şekilde, web, cloud ve mobilden, hızlı ve güncel veriyle etkin şekilde yönetmektedir.

2019 yılına gelindiğinde Lidya Grup, kendi markası Sutec dijital baskı makinelerini pazara sundu. Piyasanın promosyon talepleri doğrultusunda ve copy shop’ların ihtiyaçları göz önüne alınarak, tasarlanıp üretilen Sutec, 10 cm kalınlığa kadar ahşap, cam, metal, plastik gibi farklı malzemelerin üzerine baskı yapılmasına imkan sağlamaktadır.

2001 yılından itibaren dijital baskı sektöründe liderliğine devam eden Lidya Grup, Xerox, Epson, EFI ve Sutec’in farklı ürün gruplarını Türkiye’de temsil etmekte, donanımı yazılımla entegre eden projeler üretmektedir.

Lidya Grup ülke geneline, İstanbul’daki merkez binasının yanında İzmir, Antalya, İzmit, Konya’daki bölge ofisleri ile Samsun, Trabzon, Adana, Kayseri, Diyarbakır, Erzurum, Malatya, Van, Erzincan, Giresun, Çorum, Eskişehir’in aralarında bulunduğu 20 ildeki bayisiyle hizmet vermeye devam etmektedir. Lidya Grup, bilgi birikimi, tecrübesi, organizasyon yapısı ve finansal gücü ile Avrupa’nın sayılı birkaç firması arasında yer almaktadır.

Misyon

Dinamik, sürekli gelişim odaklı ve etkin organizasyon yapısı ile fark yaratan çözümler sunarak , iş ortakları ve müşterilerimizin verimliliklerine katkı sağlayarak kurumsal etkinliğimizi artırmak.

Vizyon

Müşterilerimize ; yüksek kalitede katma değer yaratan teknoloji ürünleri ile çözüm sunmak ve baskı çözümleri ve yönetiminde akla gelen ilk şirket olmak.

2001

●  Lidya Bilişim, Xerox İstanbul Anadolu Yakası Bölge Bayisi olarak faaliyetlerine başladı.

2005

●  Grup şirketlerinden Mikrotek kuruldu, Xerox Türkiye Dağıtıcısı olarak atandı.
●  Grup şirketlerinden Mikrogen kuruldu ve Xerox Güney Anadolu ve Akdeniz Bayisi olarak atandı.

2008

●  Grup şirketlerinden LDS kuruldu ve Xerox İzmir Bölge Bayisi olarak atandı.

2010

●  Xerox İzmit Bölge Bayisi, Lidya Bilişim çatısı altında faaliyetlerine başladı.
●  Lidya Grup kurumsal kimlik çalışması yapıldı. Mikrotek; Lidya Dağıtım, Mikrogen; Lidya Dokümantasyon, LDS; Lidya Donanım isimlerini alarak Lidya Grup kurumsal kimliği altında toplandılar.
●  Lidya Grup faaliyet gösterdiği 5 bölge ve 23 ilde sunduğu çözümlere, IT Sistem Bütünleştirici kimliğini de ekledi.

2011

●  Lidya Grup Epson Grafik Sanatlar Türkiye Tek Çözüm Ortağı oldu.

2012

●  Epson CAD ve Signage Ürün Grubu Türkiye Distribütörü oldu.

2015

●  Lidya Grup, geniş format baskı makinelerinde bir dünya markası olan EFI'nin Türkiye Distribütörü oldu.

2016

●  Epson geniş formatlı fotoğraf baskı çözümleri Türkiye Distribütörü oldu.

2017

●  Lidya Grup İngiltere ülke ofisi başkent Londra’da açıldı. Türkiye pazarında kazanılan tecrübe ve başarıları global pazarlara taşımak için gereken ilk adımı attık.

2018

●  Lidya Grup, yazılım devi Sap ile işbirliği yaptı. Lidya Grup, hayata geçirdiği proje sayesinde, siparişten satışa, finanstan insan kaynaklarına, müşteri ilişkilerinden satış sonrası teknik hizmetlere kadar olan tüm iş sürecini, birbirine entegre bir şekilde, web, cloud ve mobilden, hızlı ve güncel veriyle etkin şekilde yönetmeye başladı.

2019

●  Lidya Grup, kendi markası “Sutec”i pazara sundu. Piyasanın promosyon talepleri doğrultusunda ve copy shop’ların ihtiyaçları göz önüne alınarak, tasarlanıp üretilen Sutec dijital baskı makineleri, 10 cm kalınlığa kadar ahşap, cam, metal, plastik gibi farklı malzemelerin üzerine baskı yapılmasına imkan sağlıyor.

2020

●  Temsil ettiği Xerox, Epson, Efi ve Sutec dijital baskı makineleri ile sektöre liderlik eden Lidya Grup, her yıl olduğu gibi (pandemi yılı olmasına rağmen) 2020 yılında ilk 500 bilişim şirketi arasında temsil ettiği kategorilerde ilk sıralara yerleşti.

2021

●  Lidya Grup, sektörde ilklere imza atmaya devam ediyor. Teknolojiyi yakından takip eden Lidya Grup Çağrı Merkezi hafta içi Pazartesi-Cuma günlerinde 09:00 – 17:00 saatleri arasında 0850 800 06 00 nolu hattan kesintisiz hizmet sunuyor.

2022

●  Lidya Grup, Kongsberg Hassas Kesim Sistemleri (Kongsberg PCS)’nin Türkiye yetkili distribütörü oldu. Kongsberg markasının ürün ailesine eklenmesiyle, Lidya Grup uçtan uca dijital baskı hizmeti sunmaya devam ediyor. Dijital kesim çözümleri sunan Kongsberg, dünya çapında ambalaj, tabela ve reklam gibi birçok sektöre hitap ediyor.

2022

●  Türkiye’nin ve bulunduğumuz coğrafyanın baskı sektöründe lideri olan Lidya Grup, sektöründe bir ilke daha imza atarak, Türkiye’de ve EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) bölgesinde ilk ve tek olan Lidya Grup Dijital Deneyim ve Eğitim Üssü’nü ülkemize kazandırdı. Başakşehir’de 50 milyon TL’nin üzerindeki yatırım yapılan Lidya Grup Dijital Deneyim ve Eğitim Üssü, 17 Mayıs 2022 tarihinde, yurtiçi ve yurtdışından bini aşkın sektör temsilcisinin katılımı ile görkemli bir törenle kapılarını açtı. Artık, milyon dolarlık makine yatırımı yapacak olan iş insanları, dijital baskı makinelerini ve makinenin çıktılarını kataloglardan görmek yerine, Başakşehir’deki dijital deneyim ve eğitim üssümüzde, istediği zamanlarda yerinde yakından incelerken; fiziki sonuçlarını görerek, değişik aplikasyonları deneyerek ve testlerden geçirerek, yatırım kararlarını sağlıklı bir şekilde alabileceklerdir.

Grup Firmalarımız

Lidya Grup, bugün Türkiye genelinde 23 ili kapsayan hizmet ağını ve global projelerini 3 farklı grup şirketiyle yönetmekte ve müşteriye yakın olma prensibiyle hareket etmektedir.

Lidya Bilişim

2001 yılında kurulan ve merkezi İstanbul olan Lidya Bilişim’in genel müdürlüğü İstanbul Anadolu Yakası’nda hizmet vermektedir. Lidya Bilişim, 2005 yılından itibaren Konya’da bulunan İç Anadolu Bölge Müdürlüğü ile Konya, Isparta, Burdur, Afyon, Niğde, Karaman, Aksaray illerinde faaliyet göstermektedir. Yine aynı yıldan itibaren de Antalya’da kurulu bulunan Akdeniz Bölge Müdürlüğü ile Antalya ve çevresine hizmet verilmektedir.

Ayrıca 2008 yılında İzmir’de kurulan Ege Bölge Müdürlüğü ile İzmir, Manisa, Denizli, Aydın, Muğla ve Uşak illerindeki faaliyetlerini yürütmektedir. En son olarak 2010 yılında İzmit’te kurulan Batı Karadeniz Bölge Müdürlüğü ile Lidya Bilişim’in hizmet kapsamı içerisine Kocaeli, Adapazarı, Bolu, Düzce, Kastamonu, Bartın ve Zonguldak katılmıştır.

Lidya Dağıtım

2005 yılında kurulan Lidya Dağıtım, Grup olarak temsil edilen markaların ithalatçısı ve dağıtıcısı olan distribütör bir şirkettir. Lidya Bilişim’in Türkiye’de ofisleri bulunmayan bölgelerinde sahip olduğu bayi kanalı aracılığıyla hizmet vermektedir. Lidya Dağıtım, Adana, Trabzon, Samsun, Ankara, Erzurum ve Kayseri’deki tecrübeli bayileri üzerinden, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güney Doğu Anadolu bölgelerinde satış ve servis hizmetlerini son kullanıcılara ulaştırmaktadır.

Lidya UK

2017 yılında kurulan başkent Londra merkezli İngiltere ofisiyle Lidya Grup, sektöründeki bilgi birikimi, tecrübe ve başarılarını Avrupa, Ortadoğu ve Afrika ülkelerine aktarmayı planlamaktdır.
Xerox, yarım yüzyıldan daha uzun bir süredir, doküman teknolojisinde ve hizmetlerinde lider bir firma olarak faaliyet göstermekte, yeniliklere dayalı geleneğini bugünde sürdürmektedir. Affiliated Computer Services şirketini satın alan ve bu yolla harcama ekstrelerinden, otomatik geçiş ücretlerine, müşteri destek merkezlerinden, çalışan haklarının yönetimine kadar dünya çapında çok çeşitli hizmetler sunan Xerox, bugün dünyanın lider iş süreçleri ve doküman yönetimi şirketi haline gelmiştir. Xerox, kendini yenilikçiliğe ve müşteri memnuniyetine adayarak, müşterilerinin gerçek işlerine odaklanmalarını sağlamaya çalışmaktadır. IT Dostu Üstün Başarı Ödülü'nün de sahibi olan Xerox, 110 yılı aşkın süredir, sektörün önde gelen analistleri, araştırma firmaları ve teknoloji yayınları tarafından Xerox’un ürün ve çözümleri binlerce kez ödüllendirilmiştir. Aralarında “Renk Dili teknolojisi ve En İyi Baskı ve Görüntü Ürünü” ödülü, "Yılın Teknik Yeniliği” ödülleri, "Yenilikçi Dijital Ürün Ödül"leri, “Global Üstün Başarı Ödül”leri ile “Herkes Tarafından Görülmesi Gereken Geleceğin Baskı Ürünü” ödülleri gibi en üst düzey ödüller yer almaktadır.
Epson; farklı kategorideki yazıcıları, ev ve ofis için tasarlanan 3LCD projektörlerden elektronik ve kristal cihazlara kadar görüntüleme ürünlerinde yenilikçi bir dünya lideridir. Yenilikçi ve yaratıcı kültürüyle Epson, üstün kalite, işlevsellik, kompakt tasarım ve verimli enerji kullanımı ile tanınan ürünleriyle, kullanıcılarının vizyonunu ve beklentilerini aşmaya odaklanmıştır. Japonya merkezli Seiko Epson Corporation tarafından yönetilen Epson Grup dünya genelinde 75.000 çalışanı ve 100 şirketi ile çevreye ve bünyesinde bulunduğu toplumlara yaptığı katkılarla çalışmalarını sürdürmektedir. Asya, Avrupa ve Amerika’da üç ayrı organizasyonu bulunan Epson, Türkiye ofisini 2000 yılında açmıştır. Japonya merkezli Seiko Epson Corporation liderliğinde yönetilen grubun Türkiye ofisinin de içinde bulunduğu Epson Avrupa Bölgesi, 2.400 çalışanıyla hizmet vermektedir. Epson'un yenilikçi ürünleri, tasarım ödüllerinin Oscar'ı sayılan iF Product Design Award'da yıllar içinde pek çok iF Design ödülünü almıştır. Ayrıca Epson, İyi Tasarımda Altın Ödül’e (Good Design Gold Award) layık görülen ürünleriyle tasarımın sosyal bir konuya potansiyel çözüm getirebilmesini ispatlamış global nadir markalardan olduğunu kanıtlamıştır.
EFI, 3000'den fazla çalışanıyla dünya çapında mürekkepli yazıcılarda tabela, ambalaj, tekstil, seramik ve kişiselleştirilmiş dokümanlar üretimi için geniş bir yelpazede çığır açan teknolojiler geliştirerek dijital pazarda rekabet gücünüzü ve verimliliğinizi artırmak için dönüşümleri ve tüm üretim sürecini kolaylaştıran üretim ve iş akışı paketleri sunar. Distrübütörü olduğumuz ve dünyada inovasyona önem veren bir yapı olarak EFI stratejilerinin, pazarın ve müşterilerinin gelişimine sunduğu ürünler ile katkısı çok büyüktür. EFI, son 6 yılda 50'den fazla MUST SEE 'EMS ödülü almıştır.
Dijital baskı sektörünün lideri Lidya Grup, dijital kesim çözümleri sunan Kongsberg Hassas Kesim Sistemleri (Kongsberg PCS)’nin Türkiye yetkili distribütörü oldu. Kongsberg Hassas Kesim Sistemleri ('Kongsberg PCS'), dünya çapında ambalaj, tabela ve teşhir pazarlarına en sağlam ve güvenilir dijital kesim çözümlerini sunar. Kongsberg PCS, teknoloji ve yaratıcılığı bir araya getirerek yeniliğe öncülük eder. Müşterilerin hayal gücünü sınırlamadan daha hızlı, daha güvenli ve daha verimli üretim yapmalarını sağlar. Araştırma ve geliştirme tesisi halen şirketin 1965 yılında kurulduğu Norveç, Kongsberg'de bulunuyor. Üretim tesisi Çek Cumhuriyeti Brno'da. Küresel merkez ofis ve müşteri deneyimi merkezi, Kuzey Amerika merkez ofisi Ohio, ABD'de olmak üzere Belçika'nın Ghent kentindedir. 2021'den beri Kongsberg Precision Cutting Systems, merkezi Los Angeles, California'da bulunan, Paris'te bir Avrupa ofisi ve beş kıtada yatırımları bulunan bir özel sermaye şirketi olan OpenGate Capital'e aittir.

  Lidya Grup SIGN 2023 Fuarına katılıyor

  Lidya Grup ve Duplo dev iş birliği yaptı

  Dünya standartlarının üzerinde teknik servis hizmeti verıyoruz

  Lidya Grup Acil Durum Ekibi kuruluyor

  Dijital Deneyim ve Eğitim Üssünde event yapıldı

1 2 3 4 5 > >>

Aşağıda belirtilen sitelerden, logolarına tıklayarak açacağınız Lidya Grup kurumsal insan kaynakları sayfalarımızdan; açık pozisyonları ve iş ilanlarını görebilir, iş başvurusu yapabilirsiniz...