Haberler
Xerox’dan, Lidya Grup’a ödül yağdı

Xerox İş Ortakları Buluşması’nda, dijital baskı sektörünün lideri Lidya Grup’a ödül yağdı. Xerox tarafından, 18-19 Şubat 2020 tarihleri arasında, Sapanca’daki Ricmond Nua Wellness Spa Hotel’de, “Xerox İş Ortakları Buluşması” etkinliği yoğun bir katılım ile düzenlendi.

Xerox’un önemli iş ortaklarından Lidya Grup, ödül töreninde, “2019 Ofis Ekipmanları En İyi Satış Performansı” ile “2019 Sarf Malzeme En İyi Satış Performansı”  ödüllerin sahibi oldu. Törene katılan Lidya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Öz, Lidya Grup Grafik Sanatlar Satış Direktörü Adem Öz ve Lidya Grup Kurumsal Satış Direktörü Betül Kayacık, Xerox Türkiye Üst yönetiminin elinden ödüllerini aldılar. Kurumsal Satış Direktörü Betül Kayacık, Lidya Grup ailesi adına aldıkları ödülün haklı gururunu yaşadıklarını açıkladı.

Lidya Grup, hedeflerini gerçekleştirmeye devam ediyor
Bu yılın ilk 2 ayının oldukça hareketli geçtiğini kaydeden Lidya Grup Başkanı Bekir Öz, şunları söyledi:

“Lidya Grup olarak, enerjimiz her zamanki gibi yüksek ve hedeflerimiz büyük, 2020’ye başarılı bir sayfa açarak girdik. Geçtiğimiz yıllarda ötelenen yatırım talepleri, bu yıl itibariyle hayata geçmeye devam ediyor ve 2020’nin hedeflerin tutacağı bir yıl olacağını öngörüyoruz. Yılın ilk 2 ayı oldukça hareketliydi ve bölge hakimiyetimizi arttırarak hedeflerimize ulaşmak adına faaliyetlerimizi geliştiriyoruz. Uzun yıllardır sektörde öncü olmamız, verimli, hedef odaklı ve etkili çalıştığımız için Türkiye’de 5 bölge ve 23 ilde Xerox olarak yaptığımız çalışmalar,  Xerox tarafından 2 dalda ödüle layık görülmüştür.  Nitekim bildiğiniz üzere, Lidya Grup kurulduğu ilk günden itibaren, daima teknoloji odaklı oldu ve ülkemiz yatırımcılarını dijital baskı sektöründeki teknoloji ile buluşturdu. Sadece satan değil, aynı zamanda teknoloji konusunda danışmanlık yapan ve müşterilerimiz için gerçek anlamda bir iş ortağı olma gayreti içerisindeyiz. Müşterilerimize yeni iş fikirleri verirken, yatırımlarının doğru yönlendirilmesine katkılar sağlıyoruz. Lidya Grup, çözüm sunan bir iş ortağıdır. Bu nedenle, temsil ettiğimiz Xerox, Epson, Efi ve Sutec markalarında, bulunduğumuz coğrafyanın en etkin ve sayılı distribütörlerinden birisi olarak, çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Xerox ConnectKey teknolojisi, yoğun talep görüyor
Xerox ConnectKey teknolojisinin pazarda yoğun talep gördüğünü ifade eden Lidya Grup Kurumsal Satış Direktörü Betül Kayacık, şunları anlattı:

“Xerox ConnectKey teknolojisi, markanın tüm ofis ürünlerinde bulunan bir yazılımdır ve ürünler bu yazılım tabanı ile çalışmaktadır. Bu yazılım, rakiplerin henüz ekipmanlarında yakalayamadığı bir teknolojiye sahiptir. Özellikle kurumsal pazardan, Xerox’un B7030, C7025, B405, C405 ve yeni ürünü C9070’e yoğun bir talep gözlenmektedir. Bilindiği gibi günümüzün en hassas konularından birisi, güvenlik ve kişisel verilerin korunmasıdır. Baskı süreçlerinde dataların korunuyor olması, büyük önem kazanmıştır. Tüm kurum ve kuruluşlar, kişisel verilerin korunmasından baskıların güvenliğine kadar tüm konularda etkin çalışmalar yapmaktadırlar. Nitekim, donanım ve yazılımla zenginleşen dijital baskı makineleri de yeni iş modellerini ortaya çıkarmıştır. Verimlilik, maliyet, güvenlik ve çevresel sürdürülebilirlik, yeni nesil dijital baskı makinelerinde ön plana çıkmaktadır. Özetle, bugünün kurumsal firmaları, baskı süreçlerini kontrol altına alma, güvenliği sağlama, kotalar koyma, renkli baskı için yetki sınırlandırması yapma gibi birçok maddeyi iş sürecinde uygulamaya geçirmektedir” diye konuştu.

Lidya Grup olarak, pazara derinlik kazandırıyoruz
Lidya Grup olarak dijital baskı sektörü pazarının büyümesine odaklandıklarını anlatan Lidya Grup Grafik Sanatlar Satış Direktörü Adem Öz, firmaların teknolojik üstünlüklere sahip olan dijital baskı makineleri ile daha karlı işler yapmakta olduklarını söyledi.

Lidya Grup’un pazara derinlik kazandırdığının altını çizen Adem Öz, konuşmasına şöyle devam etti:

“Lidya Grup olarak, 100 kişiyi aşkın ekibimiz ve işbirliği yaptığımız iş ortaklarımızla, farklı kategorilerde sahip olduğumuz dijital baskı makineleri ürün gamımızla, ülkemiz geneline en üst düzeyde hizmet vermeye devam ediyoruz. Kurumsal vizyonun, doğru stratejilerin, yetişmiş insan kaynağının ve yeterli sermayenin, işletmeleri başarıya götüreceğini biliyoruz ve bu noktada sahip olduğumuz bilgi birikimimizi ve deneyimlerimizi eko-sistemimizde yer alan bayilerimiz ve müşterilerimiz ile paylaşmayı sürdürüyoruz. İşbirliği yaptığımız tüm müşterilerimizin ihtiyaçları olan makineleri satın alması yönünde bilgimizi aktarırken, daha karlı işler yapmaları noktasında tecrübelerimizi paylaşıyoruz. Özetlersek, dijital baskı sektörünün standartlarını yükselterek pazara derinlik kazandırıyoruz ve müşterilerimizin daha karlı işler yaparak sürdürülebilir olmalarına önderlik ediyoruz. Lidya Grup olarak,  bulunduğumuz coğrafyada dijital baskı sektörünün birkaç lider firması arasındayız” şeklinde konuştu.