Haberler
Lidya Grup, FESPA Eurasia 2019’da gövde gösterisi yapıyor

 

Lidya Grup, FESPA Eurasia 2019’da gövde gösterisi yapıyor

Lidya Grup, İstanbul Fuar Merkezi (İFM)’de 5- 8 Aralık tarihleri arasında düzenlenen FESPA Eurasia 2019’da, milyon dolarlık dijital baskı makineleri ile gövde gösterisi yapıyor. Teknolojisiyle dijital baskı sektörünün dünya devleri arasında yer alan Xerox, Epson ve EFI markalarının Türkiye distribütörü olan Lidya Grup, fuarda kendi markası olan “SUTEC Dijital Baskı Makineleri”nin lansmanını yapıyor.  

Fuarda, Xerox, Epson, EFI ve SUTEC markalarından 20’ye yakın makineyi sergileyen Lidya Grup, salon 10 stant C40 ve D40’da bulunan iki ayrı standını ziyaret eden müşterilerine ve fuar ziyaretçilerine teknoloji şovu yapacaktır. Geçtiğimiz fuarlarda olduğu gibi FESPA Eurasia fuarında da “özel kampanya paketleri” sunan Lidya Grup’un standı, yurtiçi ve yurtdışında yoğun ziyaretçi akınına uğramaktadır. 80’in üzerindeki ülkeden binlerce baskı profesyonelinin buluşma noktası olan fuarda, Lidya Grup sergilediği dijital baskı makineleriyle, yeniliklerin ve sektörel trendlerin vitrini olmaktadır.

Dijital baskı sektörünün “star makinelerini” sergiliyor

Uluslararası bir fuar olan FESPA Eurasia’ya, temsil ettikleri Xerox, Epson, EFI ve SUTEC markaları ile katıldıklarını kaydeden Lidya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Öz, fuarın Türkiye’yi dijital baskı sektöründe dünyada bir merkez haline getirmesi açısından önemli olduğunu söyledi.

Dijital baskı sektörünün lideri olarak, fuarlarda teknoloji şovu yaptıklarını ifade eden Lidya Grup Başkanı Bekir Öz, şunları kaydetti:

“Dijital baskı sektöründe temsil ettiğimiz 4 markamızın, dünyanın en ileri teknolojisine sahip olan star makinelerini, herkesin görebilmesi ve deneyimlemesi için iki ayrı standımızda sergiliyoruz. Fuardaki standlarımızda, milyon dolarlık makinelerin kurulumunu yaparak, makinelerin teknolojisini ve üretim çıktılarını, standımızı ziyaret eden müşterilerimiz ve fuar ziyaretçileriyle paylaşmaya devam edeceğiz. Fuara, merkez ofisimiz, 5 bölge ofisimiz ve 18 bayimiz ile Lidya Grup olarak güçlü bir ekiple katılmaktayız. Lidya Grup standları, yurtdışı ve yurtdışından müşterilerimiz ve sektör temsilcilerinin buluşma noktası olmaktadır” dedi.

Son çeyrekte hareketlenme başladı, 2020’de pazarın büyümesi bekleniyor

Geçtiğimiz 1.5 yıldır ekonomideki daralmayla birlikte yatırımların ötelendiğini anlatan Lidya Grup Başkanı Bekir Öz, konuşmasına şöyle devam etti:

“Son dönemlerde, faizlerin yatırım yapmaya elverişli noktaya gelmesi, kurun stabil olması, piyasalardaki yatırım yapma iştahı gibi birçok unsurun neticesinde, bu yılın son çeyreğinden itibaren pazarda yeniden bir hareketlenme başladı ve yatırımlar yapılmaya devam ediyor. 2020 yılında, yatırımların artarak sürmesini ve pazarın büyümesini bekliyoruz. Nitekim geçtiğimiz 1.5 yıldır ötelenen yatırım ihtiyaçları, önümüzdeki yıl itibariyle gerçekleşmeye başlayacaktır. FESPA Eurasia fuarında ilk kez lansmanını yapacağımız kendi markamız olan SUTEC dijital baskı makineleri için ayrı bir stand hazırladık. Promosyon malzemelerine baskı alanında, SUTEC markasının pazar lideri olmasını hedefliyoruz. Fuardaki diğer standımızda, Türkiye distribütörü olduğumuz Xerox, Epson ve EFI markalarının makinelerini sergiliyoruz. Sektöründe dünya lideri olan 3 (Xerox, Epson, EFI) global markamıza ve bu fuarda lansmanını yaptığımız SUTEC markamıza, fuar sırasında yoğun bir ilgi ve talep gerçekleşmektedir. Fuara özel yaptığımız kampanyalarımıza, çoğun ilgi gözlemliyoruz” diye konuştu.

Fuar, pazarın hareketlendiği bir döneme geldi, beklentilerimiz yüksek

Bu yılın son çeyreğinde pazarın yeniden hareketlenmeye başladığını kaydeden Lidya Grup Yönetim Kurulu Başkan Danışmanı Rıza Başoğlu, şunları söyledi:

Uzun bir durgunluk döneminden sonra, Eylül ayından itibaren piyasalarda hareketlenme yaşanıyor. Fuar, pazarın hareketlendiği etkin bir döneme geldi ve bu nedenle fuardan beklentimiz oldukça yüksektir. Fuara, iki ayrı standımız ile iddialı bir şekilde girmekteyiz. Bu yıl ilk defa kendi markamız olan SUTEC’in lansmanını yapmaktayız. SUTEC, baskı kalitesi ve maliyet faktörü ile özellikle copy shop’lar ve reklamcılar tarafından yoğun bir talep ve ilgi görecektir. Türkiye distribütörlüğünü yaptığımız EFI, Epson ve Xerox markalarımızda son yeni teknolojik gelişmeleri ve yeni ürünleri sergilemeye devam ediyoruz” dedi.

Geçtiğimiz son 1.5 yıldır pazardaki daralmaya rağmen, Lidya Grup olarak, en zor durumda dahi müşterilerinin yanında olduklarının altını çizen Rıza Başoğlu, şunları kaydetti:

“Yaşanan olası krizlerin uzun sürmesinin ardından ve sonraki durumlarında, dönemsel kampanyaların ötesinde, süreklilik arz eden satış tekniklerini ve çözümleri sunmak gereklidir. Lidya Grup olarak, daima müşterilerimize değer katacak iş çözümlerini ortaya koyuyoruz. İş hayatı devamlılık arz eder ve iş sürecini bu bakış açısıyla yönetmek lazımdır. Firmamız, en zor şartlarda dahi daima müşterinin yanındadır ve başarılı bir iş modelini yönetmeye devam etmektedir” diye konuştu.

Sektöre “teknoloji danışmanlığı” yapıyor

Sahip oldukları bilgi birikimi ve tecrübeyi, pazardaki firmalar ile paylaştıklarını anlatan Lidya Grup Grafik Sanatlar Satış Direktörü Adem Öz, şunları belirtti:  

“Firma olarak müşterilerimiz ile olan diyaloğumuz, sadece ürün satmak üzerine değildir. Müşterilerimize, teknolojilerini ilerletme ve karlılıklarını arttırıp cirolarını yükseltme gibi birçok konuda danışmanlıklar yaparak değer katmayı sürdürüyoruz. Bildiğiniz üzere proje finansmanını ülkemizde yapan ilk firmalar arasındayız ve birçok projemizde müşterilerimize teminatsız proje finansmanı yaparak, desteklemekteyiz. Türkiye’de birçok baskı merkezi Lidya Grup’un danışmanlığı ve proje finansmanı ile büyümüştür. Lidya Grup olarak sektörel başarı öykülerimize yenilerini eklemeye devam edeceğiz. FESPA Eurasia 2019’a temsil ettiğimiz, Xerox, Epson, EFI ve SUTEC markalarından ciddi bir makine parkuru ile katılmaktayız. Fuara özel yapmış olduğumuz kampanyalarımıza, çok yoğun bir ilgi ve talep gerçekleşiyor” şeklinde konuştu.

Farklı teknolojiye sahip olan 4 marka, Lidya Grup çatısı altında birleşti

Dijital baskı sektöründe, farklı teknolojiye sahip olan 4 dijital baskı makinesi markası, Lidya Grup çatısı altında birleşti. Lidya Grup’un temsil ettiği markaları inceleyelim. Xerox’un pazara sunduğu çözümler, A4 bazlı tabaka baskıdan, bobin endüstriyel üretim baskıya kadar, farklı gramajlardaki kağıt üzerine baskı çözümleridir. Epson tarafında, büyük format CAD baskıdan poster baskıya, iç mekandan dış mekana kadar baskı yapabilme teknolojisi mevcuttur. Endüstriyel reklamcılığa ve üretim sanayisine hitap eden EFI, iddialı UV teknolojisine sahiptir ve kullanıcı tercihleri değerlendirildiğinde, maliyet-fayda-kesintisiz hizmet olguları ile ön plana çıkmaktadır. Piyasanın promosyon talepleri doğrultusunda ve copy shop’ların ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlanıp üretilen Lidya Grup’un kendi markası olan SUTEC dijital baskı makineleri sayesinde, 10 cm kalınlığa kadar ahşap, cam, metal, plastik gibi birçok farklı malzemenin üzerine baskı yapılmasına imkan sağlanmaktadır. SUTEC dijital baskı makineleri, copy shop’lar ve reklam pazarı için çözüm noktası olmaktadır.