Haberler
Lidya Grup SIGN İstanbul ve FESPA Eurasia 2021’de son teknoloji dijital baskı makinelerini sergiledi

Dijital baskı sektörünün lideri Lidya Grup,  9 - 12 Eylül 2021 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen 22. Endüstriyel Reklam ve Dijital Baskı Teknolojileri - SIGN İstanbul 2021 Fuarı’na, 2 - 5 Aralık 2021 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi İFM’de düzenlenen FESPA Eurasia 2021 İstanbul Fuarı’na katılarak, son teknoloji dijital baskı makinelerini sergiledi. Teknolojisiyle dijital baskı sektörünün dünya devleri arasında yer alan Xerox, Epson, Efi ve kendi markası Sutec makinelerini ülkemizde temsil eden Lidya Grup, katıldığı fuarların buluşma noktası oluyor.

 

Tedarik zincirindeki sıkıntıları önceden görerek, stoklarını yükseltti

Global pazarlardaki gelişmeleri yakından takip ettiklerini ifade eden Lidya Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Öz, şunları anlattı:

Kur oynaklığı her iki yönde çok yüksek ve TL’nin son iki ayda dolar ve avro karşısında %40’a varan değer kaybı bulunuyor. Bu sorunun iki yönü var; birincisi maliyetlerin artması, ikincisi tedarik zincirinde yaşanan sıkıntılar. İkincisi, global bir sorun ve kısa zamanda çözüleceğini düşünmüyoruz. Yılın ilk çeyreğinde, gelecekte tedarikte sorun olabileceğini öngörerek, Eylül öncesinde stoklarımızı yükselttik. Global tedarik zincirinde Çin’den tedarikte ayrı bir sıkıntı var. Hem navlun fiyatları arttı, hem de konteyner ve gemi bulmakta ciddi sıkıntılar da yaşanıyor. Kısaca, bunları önceden görerek siparişlerimizi önceden verdik ve tedarik zincirindeki gecikmeleri minimize ettik. Maliyetler arttığı için yatırımlarını öteleyen müşterilerimiz var, ama makinede ve malzemede önceden tedarikli olarak aynı şartlarda siparişleri yerine getirmeye devam ediyoruz. Finansman yönetiminde dikkatli davranıyoruz ama koşullarımızda bir değişiklik yapmadık.” dedi.

 

Müşterilerini destekliyor, pazar payını artırıyor

Dijital baskı sektöründe ülkemizin yanında bulunduğumuz coğrafyanın lider teknoloji şirketleri arasında yer alan Lidya Grup, global markaları temsil eden, ciddi bilgi birikimi ve tecrübesi bulunan, güçlü insan kaynağı ve organizasyonel yapıya sahip ve güçlü finansman yapısı olan bir şirketler grubudur.

Son bir yılı aşkın süredir içinde bulunduğumuz pandemi nedeniyle müşterilerini olabildiğince desteklediklerinin altını çizerek konuşmasını sürdüren Lidya Grup Başkanı Bekir Öz, şunları belirtti:

“Bugüne kadar yüzlerce müşterimize 100 milyon TL’nin üzerinde proje finansmanı sağladık. Pandemi sırasında da, müşterilerimizi olabildiğince destekledik ve desteklemeye devam ediyoruz. Güçlü finansman yapımız sayesinde, müşterilerimizi desteklerken, aynı zamanda pazar payımızı artırdığımızı söyleyebiliriz. Nitekim, sektörümüzde daralmayla birlikte etkinliğini azaltan firmalar olduğundan, firma olarak pazarı domine ediyoruz ve bu da pazar payımızın büyümesini sağlıyor.” diye konuştu.